HerbaslogoLietuvos apeliacinis teismas

Naujienų prenumerata

Darbo laikas

I

8.00 - 17.00

II 8.00 - 17.00
III 8.00 - 17.00

IV

8.00 - 17.00

 V 8.00 - 15.45

Pietų pertrauka

12.00 - 12.45

Dokumentai priimami kasdien

nuo 7.30 val. iki 17.00 val.

(penktadieniais - iki 15.45 val.)

Naujienos

Buvęs Kauno vicemeras Kęstutis Kriščiūnas ir su juo susiję asmenys pripažinti kaltais (0)
2018-01-15
 

Lietuvos apeliacinis teismas baigė nagrinėti baudžiamąją bylą, kurioje buvęs Kauno vicemeras Kęstutis Kriščiūnas buvo kaltinamas piktnaudžiavimu tarnyba siekiant turtinės ir kitokios asmeninės naudos. Apeliacinės instancijos teismas panaikino pirmosios instancijos teismo nuosprendžio dalį, kuria Kęstutis Kriščiūnas buvo išteisintas, ir pripažino Kęstutį Kriščiūną kaltu piktnaudžiavus tarnyba (Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 228  straipsnio 2 dalis).

Teismas nustatė, kad K. Kriščiūnas veikė priešingai tarnybai ir Kauno miesto bendruomenės interesams, pakenkė Kauno miesto savivaldybės įvaizdžiui, pažemino ir sumenkino Kauno miesto savivaldybės tarybos, atliekančios vietos valdžios funkcijas, autoritetą, diskreditavo Kauno miesto savivaldybės tarybos ir mero pavaduotojo vardą.

Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija 2018 m. sausio 12 d. nuosprendžiu nuteisė ir kitus pirmosios instancijos teisme išteisintus asmenis, kuriems buvo pareikšti kaltinimai išnagrinėtoje byloje, – Algimantą Puidoką (buvusį VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ direktorių), Tomą Pilvinį (buvusį UAB Panemunės butų ūkio generalinį direktorių), Zitą Zalagėnaitę, Juozą Rauchą. Teismas pripažino, jog Tomas Pilvinis yra kaltas dėl piktnaudžiavimo tarnyba siekiant turtinės ir kitokios asmeninės naudos, turto iššvaistymo ir dokumento suklastojimo, Juozas Rauchas – dėl padėjimo Tomui Pilviniui piktnaudžiauti tarnyba siekiant turtinės ir kitokios asmeninės naudos bei dokumento suklastojimo, Zita Zalagėnaitė – dėl padėjimo Tomui Pilviniui iššvaistyti svetimą jo žinioje buvusį turtą, o Algimantas Puidokas – dėl svetimo turto iššvaistymo (už K. Kriščiūno naudojamam automobiliui atliktus remonto darbus sumokėjo VšĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ lėšomis).

Byloje nustatyta, kad K. Kriščiūnas piktnaudžiavo savo, kaip Kauno miesto savivaldybės mero pavaduotojo, pareigomis, nesant kyšininkavimo požymių, siekdamas turtinės naudos savo artimai draugei ir bendrapartietei Zitai Zalagėnaitei, kad ši išvengtų asmeninių išlaidų už jai nuosavybės teise priklausančio buto, esančio Kaune, remonto darbams reikalingų statybinių medžiagų ir priemonių įgijimą, bei siekdamas turtinės naudos sau – išvengti asmeninių išlaidų už keturių naujų žieminių padangų, reikalingų jam priklausančiam lengvajam automobiliui, įgijimą. Tiek Z. Zalagėnaitės buto remontui reikalingos lėšos, tiek asmeninio K. Kriščiūno automobilio padangų įsigijimui reikalinga suma buvo padengta Kauno miesto savivaldybės valdomos UAB Panemunės butų ūkio lėšomis.

Apeliacinės instancijos teismas, skirdamas bausmes K. Kriščiūnui, T. Pilviniui, A. Puidokui, T. Rauchui, Z. Zalagėnaitei, atsižvelgė į kiekvieno iš jų vaidmenį, kėsinimosi objektą, padarytos žalos dydį, nusikalstamų veikų sudėtingumą ir jų tyrimo trukmę. Padarytos veikos priskiriamos prie korupcinio pobūdžio veikų, tačiau jomis padaryta turtinė žala nėra didelė (2 580 Eur). Teisėjų kolegija pripažino, kad, esminį vaidmenį padarant visas nusikalstamas veikas, atliko Kęstutis Kriščiūnas, kuris nubaustas galutine subendrinta bausme, gerokai didesne nei padaryta turtinė žala, – jam paskirta 20 336 Eur bauda. Tomui Pilviniui buvo skirta 9 264 Eur bauda, Zitai Zalagėnaitei – 3 691 Eur bauda, Juozui Rauchui skirta 2 260 Eur bauda, o Algimantui Puidokui – 4 896 Eur bauda.

 
Informaciją atnaujino: Vilma Budėnienė
Informacija atnaujinta: 2018-01-15 10:40
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

 

 

 

Jei susidūrei su korupcija, pranešk STT!
 
 

Gerbiami svetainės lankytojai,

Sveikiname apsilankius Lietuvos apeliacinio teismo internetinėje svetainėje. Tikimės, kad svetainėje skelbiama infomacija bus Jums įdomi ir naudinga. 

Informacija apie bylas teikiama:

Tel. 8 70 663 685


Atstovas ryšiams su visuomene

Vilma Budėnienė

Tel. 8 70 663230

Mob. tel. +370 688 54040

vilma.budeniene@apeliacinis.lt


Adresas

Gedimino pr. 40/1
LT-01503 Vilnius
Tel. (8 70) 663 685
Faks. (8 70) 663 060
El. paštas:

apeliacinis @ apeliacinis.lt

apeliacinis @ teismas.lt

 

Kodas 191831183

 

Teisinė forma: 
Valstybės biudžetinė įstaiga.
Duomenys apie 
Lietuvos apeliacinį teismą 
kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre.

Surask mus Facebook'e

 
Viso apsilankė:3786932Šiandien:1188Dabar naršo:19