HerbaslogoLietuvos apeliacinis teismas

Naujienų prenumerata

Darbo laikas

I

8.00 - 17.00

II 8.00 - 17.00
III 8.00 - 17.00

IV

8.00 - 17.00

 V 8.00 - 15.45

Pietų pertrauka

12.00 - 12.45

Dokumentai priimami kasdien

nuo 7.30 val. iki 17.00 val.

(penktadieniais - iki 15.45 val.)

Naujienos

Lietuvos apeliacinis teismas: A. R., neteisėtai gabenęs vietnamiečius, keliaus už grotų (0)
2017-06-05
 

 

Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija nesušvelnino bausmės piliečiui A. R., neteisėtai Lietuvos Respublikos teritorijoje gabenusiam 10 Vietnamo Socialistinės Respublikos piliečių, ir skyrė jam subendrintą laisvės atėmimo vienerių metų dviejų mėnesių ir vienos dienos laisvės atėmimo bausmę, paskiriant ją atlikti pataisos namuose.

 

Valstybės sienos apsaugos tarnybos Vilniaus rinktinėje saugomą automobilį BMW 330D, registruotą A. R. žmonos vardu, teismas konfiskavo. Lieka konfiskuotas ir Ford Transit“, taip pat registruotas A. R. žmonos vardu, kuriuo buvo gabenami nelegaliai Lietuvos Respublikos sieną kirtę vietnamiečiai.

 

A. R. Kauno apygardos teismo 2017 m. kovo 21 d. nuosprendžiu buvo nuteistas už tai, kad veikdamas kartu su savo sūnumis L. R. ir M. R. bei ikiteisminio tyrimo metu nenustatytais asmenimis, dėl savanaudiškų paskatų, ne mažiau nei už 1000 Eur atlygį, 2016 m. birželio 12 d. apie 16 val.  autobusų aikštelėje, esančioje 145 kelyje "Kėdainiai-Šėta", į automobilį „Ford Transit“ įsodino 10 Vietnamo Socialistinės Respublikos piliečių, neturinčių kelionės dokumentų, vizų ar leidimo gyventi šalyje, atgabentus į Lietuvos Respubliką ikiteisminio tyrimo metu nenustatytų asmenų. Tęsdamas nusikalstamą veiką A. R., lydimas automobilio BMW 330D, kurį vairavo sūnus L. R. (kartu su juo važiavo ir kitas sūnus M. R.), Vietnamo Socialistinės Respublikos piliečius neteisėtai gabeno Lietuvos Respublikos teritorija iki garažo Žvangučių g. Kaune. 17.40 val. čia buvo sulaikytas Kauno apskrities Vyriausiojo policijos komisariato pareigūnų.

 

Kauno apygardos teismas 2017 m. kovo 21 d. A. R. buvo paskyręs galutinę vienerių metų dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmę, paskiriant ją atlikti pataisos namuose. Sūnums paskirtos vienerių metų laisvės atėmimo bausmės, jų vykdymą atidedant 2 metams. Taip pat L. R. ir M. R. įpareigoti bausmės vykdymo atidėjimo laikotarpiu tęsti darbą ir neišvykti už gyvenamosios vietos miesto (rajono) ribų be nuteistojo priežiūrą vykdančios institucijos leidimo.

Sūnūs L. R. ir M. R. pirmosios instancijos teismo nuosprendžio neskundė.

 

Nuteistojo A. R. gynėjas apeliaciniame skunde prašė panaikinti Kauno apygardos teismo 2017 m. kovo 21 d. nuosprendžio dalį dėl automobilio BMW 330D konfiskavimo ir paskirti A. R. švelnesnę, su laisvės atėmimu nesusijusią bausmę arba taikyti bausmės vykdymo atidėjimą. Apeliaciniame skunde nurodoma, kad parenkant bausmę bei nustatant jos dydį buvo svarbu įvertinti tai, kad A. R. nebuvo nusikaltimo organizatorius, jis tik sutiko pavežti užsieniečius nuo Šėtos miestelio iki Lazdijų miesto, už tai pinigų negavo, kadangi pinigai buvo pažadėti atvykus į Lazdijus. Taip pat prašė atsižvelgti, kad A. R. vaidmuo buvo antraeilis, jis buvo pagalbininkas (vairuotojas), iš karto prisipažino padaręs nusikalstamą veiką, netrukdė tyrimui ir nuoširdžiai gailėjosi.

 

Lietuvos apeliacinio teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegija atkreipė dėmesį, kad buvo padarytas sunkus tyčinis nusikaltimas, susijęs su neteisėtu asmenų gabenimu per Lietuvos Respublikos sieną. Gynėjo paminėtos aplinkybės nėra pakankamos, kuriomis remiantis būtų galima švelninti ar keisti pirmosios instancijos teismo nuosprendžiu paskirtą bausmę. Be to A. R. jau yra teistas, skundžiamo nuosprendžio priėmimo metu bausmės neatlikęs, teistumas neišnykęs. Taip pat A. R. buvo teistas ir Vokietijoje, pozityvių išvadų iš ankstesnių teistumų nepadarė, nedėjo pakankamų pastangų keisti gyvenimo būdo, įsidarbinti ir gyventi pagal visuomenėje priimtas taisykles. Visa tai leidžia daryti išvadą, kad A. R. yra linkęs nesilaikyti visuomenėje nusistovėjusių elgesio taisyklių, be to, jo daromos nusikalstamos veikos sunkėja.

 

Teisėjų kolegija taip pat atkreipia dėmesį, kad netgi vieno asmens neteisėtas gabenimas Lietuvos Respublikos teritorijoje užtraukia baudžiamąją atsakomybę, o nuteistasis gabeno net 10 tokių asmenų.

 

Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendį galima skųsti kasacine tvarka.

 

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

 
Informaciją atnaujino: Vilma Budėnienė
Informacija atnaujinta: 2017-07-20 15:50
Naujas komentaras
Jūsų el. paštas
Jūsų vardas
Komentaras
Apsaugos kodas secimg
 
Komentarai (0)

 

 

 

Jei susidūrei su korupcija, pranešk STT!
 
 

Gerbiami svetainės lankytojai,

Sveikiname apsilankius Lietuvos apeliacinio teismo internetinėje svetainėje. Tikimės, kad svetainėje skelbiama infomacija bus Jums įdomi ir naudinga. 

Informacija apie bylas teikiama:

Tel. 8 70 663 685


Atstovas ryšiams su visuomene

Vilma Budėnienė

Tel. 8 70 663230

Mob. tel. +370 688 54040

vilma.budeniene@apeliacinis.lt


Adresas

Gedimino pr. 40/1
LT-01503 Vilnius
Tel. (8 70) 663 685
Faks. (8 70) 663 060
El. paštas:

apeliacinis @ apeliacinis.lt

apeliacinis @ teismas.lt

 

Kodas 191831183

 

Teisinė forma: 
Valstybės biudžetinė įstaiga.
Duomenys apie 
Lietuvos apeliacinį teismą 
kaupiami ir saugomi 
Juridinių asmenų registre.

Surask mus Facebook'e

 
Viso apsilankė:3549258Šiandien:173Dabar naršo:26