Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Lietuvos apeliacinio teismo bendruomenė kartu su regos negalią turinčiais žmonėmis mini Baltosios lazdelės dieną

Lietuvos apeliacinio teismo bendruomenė kartu su regos negalią turinčiais žmonėmis mini Baltosios lazdelės dieną
2019-10-15

Prisidėdami prie socialinių iniciatyvų ir kartu su regos negalią turinčiais žmonėmis minėdami Baltosios lazdelės dieną (spalio 15 d.), Lietuvos apeliacinio teismo bendruomenės nariai apsilankė Lietuvos aklųjų bibliotekoje, iš surinktų lėšų padovanojo bibliotekai reikiamų naujausių knygų, pabendravo su bibliotekos darbuotojais ir lankytojais.

„Džiugu ir svarbu, kad teismo bendruomenė savo žiniomis ir patirtimi prisideda ir prie neįgalių žmonių teisinio švietimo, integracijos. Susitikimai parodo mūsų atvirumą, jautrumą, norą išklausyti žmonių nuomones, pastebėjimus, išgyvenimus, o kartu turime puikią galimybę atsakyti į žmonėms rūpimus klausimus“, – teigia teismo pirmininkas Algimantas Valantinas.

Lietuvos aklųjų bibliotekos Vartotojų aptarnavimo centro vadovė Janina Vileikienė, dėkodama už teismo bendruomenės dėmesį bibliotekai, jos lankytojams ir edukaciniams projektams, džiaugiasi užsimezgusia draugyste: „Mums dėmesys yra labai svarbus. Kasmet laukiame šio renginio, nes jis būna šiltas, atviras ir labai naudingas. Mūsų žmonės ne tik naudojasi bibliotekos teikiamomis paslaugomis, bet ir dalyvauja šviečiamuosiuose renginiuose, daug keliauja ir yra neabejingi viskam, kas vyksta šalia, tad susitikimai su teisės profesionalais jiems padeda orientuotis sudėtingame teisės pasaulyje. Be to, išleisti vieną knygą, pritaikytą skaityti regos negalią turinčiajam, yra brangu, o žmonės laukia naujausios literatūros, todėl iniciatyva praturtinti bibliotekos lentynas yra labai vertinama.“

Dovanojamos knygos yra įgarsinamos ar išleidžiamos Brailio raštu, jas gali išgirsti ar perskaityti per 4 000 regos negalią turinčių skaitytojų.

Teisėjų apsilankymas bibliotekoje, atsakymai į rūpimus klausimus, neformalus bendravimas ne tik apie teisinius dalykus jau tapo tradiciniu renginiu nuo tada, kai Nacionalinė teismų administracija inicijavo projektą „Teisėjas bibliotekoje“.

Lietuvos aklųjų bibliotekoje šiemet lankėsi Lietuvos apeliacinio teismo pirmininkas Algimantas Valantinas, Civilinių bylų skyriaus pirmininkė prof. Egidija Tamošiūnienė, Civilinių bylų skyriaus teisėja Jūratė Varanauskaitė ir Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjas dr. Justas Namavičius.