Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Lietuvos apeliaciniame teisme atidaryta dailininko Vilijaus Vaišvilos paroda „Sapnų alchemija“

Lietuvos apeliaciniame teisme atidaryta dailininko Vilijaus Vaišvilos paroda „Sapnų alchemija“
2019-10-09

Lietuvos apeliaciniame teisme atidaryta didelio pripažinimo sulaukusi žymaus dailininko Vilijaus Vaišvilos paroda „Sapnų alchemija“.

Vilijus Vaišvila – tapytojas, skulptorius, poetas, dainų kūrėjas ir atlikėjas – gimė 1955 metais, mokėsi Šiaulių Didždvario mokykloje, studijavo Vilniaus dailės akademijoje.

Menininkas tapo paveikslus, freskas, kuria medžio, akmens ir metalo skulptūras. Danijoje jis kelerius metus projektavo namų interjerą, tapė portretus, nutapė 300 kvadratinių metrų freską ,,Povandeninis pasaulis“. 2002 m. buvo pakviestas į Ispaniją, kur Marbeloje nutapė 6 freskas. Dailininko darbai eksponuojami garsiose užsienio ir Lietuvos galerijose. Nuo 2002 m. V. Vaišvila yra Amerikos portretistų asociacijos (ASOPA) narys.

Profesorius Vytenis Rimkus pabrėžia, kad „Lietuvos dailėje V. Vaišvila toks vienintelis. Kiekvienas paveikslas reikalauja atskiro žiūrėjimo, kiekviename atsiveria gyvenimo sudėtingumas. Paveikslai kviečia mąstyti: kas mes esame, kuo tikime“.

V. Vaišvilos tapybos darbuose vyrauja asociatyvus meninis vaizdas, individuali mitologizuota figūrinė simbolika, ironija ir sarkazmas, komiškumas ir tragizmas. Paveikslai kuriami kaip romanai su savo herojais ir siužetu. Naudojamos literatūrinės alegorijos, simboliai. Manipuliavimas epochomis ir įvaizdžiais, balansavimas tarp realybės ir fantazijos, priešybių jungimas į visumą, uždara kompozicija padeda sukurti romantizuotą vaizdų filosofiją. Pagrindinis herojus – žmogus ir jo jausmai.

Menotyrininkė Michalina Adomavičienė V. Vaišvilą apibūdina kaip realizmo-renesanso dailininką: „Vilijus nebijo realistinės tapybos, piešinio, tvirtos kompozicijos. Jo kūryba kalba metaforomis“.

Paroda „Sapnų alchemija“ – įspūdingas vizijų ir tikrovės pasaulis, kurio vaizdai pasakoja savo istoriją: plazda drugelių ir paukščių sparnais, vyniojasi pasakiškų augalų stiebeliais, užplūsta aukso šviesos ir baugios tamsos kontrastais, – rašo žurnalistė Teresė Hokienė (snaujienos.lt). – Parodą skaitai kaip knygą, kurioje sudėta išmintis, jausmai ir pranašystės.

Pasinerkime į ją – mitologizuotą, šiek tiek komiškais romantiškais atspalviais perteiktą žmogaus dvasios ir jausmų istoriją.

Paroda Lietuvos apeliaciniame teisme veiks iki 2020 m. vasario mėn.