Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Pasirodė žiemos TEISMAI.LT numeris!

Pasirodė žiemos TEISMAI.LT numeris!
2022-01-24

Pastebėjote, kaip greitai pralėkė 2021-ieji? Tikimės, kad Jums praėję metai buvo reikšmingi, atnešė naudingų patirčių, o užsibrėžti tikslai virto puikiais rezultatais. 2022-uosius žurnalas TEISMAI.LT nori pradėti prasmingai ir naudingai, paliesdamas sritį, kurioje į vieną mechanizmą neišvengiamai susijungia viešieji ir privatūs interesai, aistras kaitina valstybės pinigų naudojimo prasmės klausimai, o rimčiausi ginčai pasiekia ir teismus. Taip, žiemos numeryje kalbame viešųjų pirkimų tema.

Apie tokių pirkimų mechanizmo esmę neišvengiamai prabyla Viešųjų pirkimų tarnybos vadovas Darius Vedrickas, kviesdamas susipažinti su viešo prekių ir paslaugų įsigijimo perspektyvomis ir esama padėtimi. Jo balsą papildo darnaus vystymosi ekspertė Audronė Alijošiūtė-Paulauskienė, kalbanti apie tvarumo, darnumo reiškinius šiuolaikiniame pasaulyje. Ji įspėja: „Turime keistis greitai, nes laukia ne tik darnūs pirkimai – laukia atsinaujinimo pirkimai.“

Deja, viešieji pirkimai ne visada būna darnūs, tvarūs ir taikūs – kartais jie baigiasi teismo salėje. Būtent todėl apie teisėjo kaip aktyvaus arbitro vaidmenį tokiuose ginčuose pasakoja Lietuvos apeliacinio teismo Civilinių bylų skyriaus pirmininkas Marius Bajoras, o Nacionalinės teismų administracijos direktorė, mediatorė Natalija Kaminskienė primena taikiojo tarpininkavimo – mediacijos – galimybę viešųjų pirkimų bylose ir taikaus susitarimo vertę.

Lietuvos Aukščiausiojo Teismo Civilinių bylų skyriaus vyriausiasis patarėjas, Mykolo Romerio universiteto Teisės mokyklos Privatinės teisės instituto doktorantas Karolis Šimanskis į pirkimų mechanizmą kviečia pažvelgti iš konfidencialumo perspektyvos, analizuoja Europos Sąjungos Teisingumo Teismo formuojamą praktiką ir klausia: „Ar konfidencialumo problematika viešuosiuose pirkimuose naujai atgimė paskutinį kartą?“

Nuomonių ringe – į viešųjų pirkimų problematiką žvelgiama prokuroro, komunikacijos ir viešųjų pirkimų specialistų akimis. Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Gintaras Jasaitis pasakoja apie į teisiamųjų suolą vedančias viešųjų pirkimų grėsmes, integruotos komunikacijos agentūros „INK agency“ vyresnysis partneris Kęstutis Gečas pabrėžia biurokratijos žalą efektyviems viešiesiems pirkimams, o ironišką humorą pasitelkęs advokatų kontoros „Ellex Valiūnas ir partneriai“ advokatas Karolis Kačerauskas kviečia įlįsti į viešųjų pirkimų specialisto kailį.

Žurnalą tradiciškai baigia teismų kasdienybės akimirkos ir intriguojantys bei dar negirdėti istoriniai faktai.

„Žmonės dažnai rūpinasi savo šalimi, tačiau aš dar nedaug dėl to galiu padaryti, nes esu tik šeštokas. Bet jau dalyvauju respublikiniuose matematikos konkursuose, be to, mokausi programuoti ir planuoju tapti programuotoju. Tikiuosi, jog ateityje galėsiu prisidėti, kad Lietuva taptų dar modernesne šalimi. Nes kaip pasakė Ai Weiwei: „Pasaulis nepasikeis, jei neprisiimsi atsakomybės naštos“, – rašo teismų organizuoto konkurso dalyvis šeštokas Arnas Jodelis. Dar daugiau jo minčių rasite viename iš šio numerio puslapių.

Tikimės, ne tik šeštoko, bet ir šiame numeryje prabilusių savo sričių profesionalų mintys įkvėps. Įkvėps darniems, tvariems, protingiems, naudingiems, pamatuotiems, taikiems ir teisingiems sprendimams visose srityse. Juk kiekvienas iš mūsų savo darbu – kad ir koks jis būtų – galime prisidėti prie savo šalies darnos ir mūsų visų pasaulio gerovės.

Darnos 2022-aisiais!

Žurnalo TEISMAI.LT redakcija

Kviečiame žurnalą skaityti ČIA.

Informacija atnaujinta 2022-01-25 08:58:28