Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Spalio 25 d. sužinokite atsakymus į Jums rūpimus klausimus teismuose!

Spalio 25 d. sužinokite atsakymus į Jums rūpimus klausimus teismuose!
2019-10-21

 

Lietuvos apeliaciniame teisme nemokamos teisinės konsultacijos bus teikiamos nuo 9.00 iki 15.00 val. (įėjimas iš Gedimino pr., 3 aukštas).
Numatoma, kad viena teisinė konsultacija truks iki 30 min.

Į Jūsų klausimus mielai sutiko atsakyti:

9 –11 val. advokatas Gžegož Sakson

9–11 val. advokato padėjėjas Mantas Gerdauskis

10–12 val. Lietuvos antstolių rūmų prezidiumo narys antstolis Vitalis Milevičius

11–12 advokatas dr. Gintaras Valiukonis

11–13 val. advokatė dr. Virginija Kondratienė

12–14 val. advokatas Mindaugas Gedeikis

12–14 val. advokato padėjėja Eitvydė Milkevičiūtė

13–15 val. advokatė Loreta Paulavičienė

Lietuvos teismuose kasdien išnagrinėjama po 830 bylų. Nemažą jų dalį – daugiau kaip 170 tūkst. bylų per metus – sudaro ginčai, susiję su turto paveldėjimu, santuokos nutraukimu, išlaikymo vaikams priteisimu, taip pat darbo santykiais. Siekdami, kad kuo daugiau žmonių žinotų, kaip greičiau ir efektyviau išspręsti teisinį ginčą, spalio 25 d. – Lietuvos Konstitucijos ir Europos teisės dieną – Lietuvos teismai kviečia atvykti ir gauti nemokamą teisinę konsultaciją.

„Kiekvienam iš mūsų pasitaiko akimirkų, kada prireikia teisinio patarimo: neaišku, kaip apginti savo teises, kokius dokumentus pateikti teismui, ką daro teisėjas, antstolis, advokatas ar notaras. Taigi, pasikvietę į pagalbą Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos specialistus, Lietuvos advokatūros, antstolių ir notarų atstovus, jau ketvirtus metus iš eilės kviečiame gyventojus atvykti į teismus, užduoti rūpimus klausimus ir nemokamai gauti profesionalaus teisininko konsultaciją“, – sako renginį inicijuojančios Nacionalinės teismų administracijos (NTA) direktorė Natalija Kaminskienė.

Nors teismai nėra teisines konsultacijas teikianti institucija, praėjusiais metais teismuose teiktomis nemokamomis teisinėmis konsultacijomis pasinaudojo daugiau kaip 800 gyventojų. Pasak NTA vadovės, panašaus lankytojų aktyvumo tikimasi ir šiemet.

„Šia iniciatyva siekiame ne tik paminėti Lietuvos Konstitucijos ir Europos teisės dieną, bet ir atkreipti visuomenės dėmesį į tai, kad šalia teismo egzistuoja ne mažiau efektyvūs ginčų sprendimo būdai, – pažymi N. Kaminskienė. – Susipykus su kaimynu, sprendžiant šeimos narių konfliktą dėl vaikų ar dalijantis turtą visada verta apsvarstyti taikaus ginčų sprendimo būdus, vienas iš kurių yra šiuo metu sparčiai populiarėjanti mediacija.“

Spalio 25 dieną duris lankytojams visoje Lietuvoje plačiai atvers per 60 teismų (įskaitant teismo rūmus). Išankstinės registracijos norint gauti konsultaciją neprireiks: kaip ir ankstesniais metais, konsultacijos bus teikiamos gyvos eilės principu.

Kasdien atnaujinamą renginio koordinatorių, pagalbos teikėjų, teismų adresų ir konsultacijų laikų sąrašą galite rasti www.teismai.lt.