Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Teisme atidaryta nauja paroda „Kelionė po Vilnių – kelionė po save“

Teisme atidaryta nauja paroda „Kelionė po Vilnių – kelionė po save“
2021-08-06

Jaunasis menininkas Keyan Liang (25 m.), gyvenantis Kinijoje, siunčia mums ypatingų Vilniaus vaizdų.

„Vilnius yra nuostabus miestas ir labai tapybiškas“, – toks išliks mano atmintyje, šypsosi dailės mokytojas Keyan Liang, prieš keletą metų studijavęs mūsų sostinėje.

Keyan  Liang – dailės mokėsi ir Kinijoje, ir Lietuvoje, magistrą yra įgijęs Vilniaus Dailės akademijoje (2020 m.). Turėjęs galimybę išmokti tapybos keliose šalyse dailininkas ieško bendrų gijų, bando sujungti  skirtingas, o sykiu atrasti bendrų meno tradicijų.

Šioje parodoje matome Keyan viešnagę Vilniuje: jaukus senamiestis, mekiškasis Užupis, bažnyčių, cerkvių vaizdai, panorama nuo Tauro kalno... Paveikslai išsiskiria dydžiu, spalvomis, beveik visuose yra nutapytas ir mįslingas, nedidelis, juodai vilkintis ir dėvintis skrybėlę žmogus (ar keli), kurį reikia atrasti ir pajausti didingo Vilniaus gilumose. Žmogus įneša paslapties, o sykiu ir kažkokio nuščiuvimo, nuostabos ir pasaulio pajautos. Klausimo „kodėl“ be atsakymo. Gali tik numanyti, spėlioti.

Keyan Liang kaip dailininko kelionė susideda iš įvairių fragmentų. Jo didysis įkvėpėjas yra Vincentas Van Gogas. Iš jo semiasi kompozicijos, spalvų ir linijų panaudojimo. Tapybos darbuose galima įžvelgti ir ryšį su Ukijo-e grafiniu piešimu (kinų ir japonų tradicija).

„Kelionė tai nėra tik vietos pakeitimas, tai labiau kelionė per skirtingas meno kūrimo tradicijas ir savęs realizavimo forma“, – pasakoja menininkas. – Mano mąstymas, mano kūryba yra Vakarų ir Rytų meno kolizijos rezultatas.

Ši paroda yra savirefleksinės kelionės rezultatas, žiūrovai gali atsekti skirtingas įtakas jaunojo dailininko darbuose. Paroda Lietuvoje eksponuojama pirmą kartą (Liang Keyan magistro darbai / paroda  „Fragments of Journey“ buvo eksponuoti VDA galerijoje 2020 m.). Parodos kuratorius Karolis Gužas.

Pasigrožėkime!