Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

UAB „Biržų alus“ darbuotojai už apgaulingą buhalterinės apskaitos tvarkymą ir didelės vertės turto pasisavinimą nuteisti pagrįstai

2022-09-16

Lietuvos apeliacinis teismas iš dalies pakeitė Panevėžio apygardos teismo 2021 m. birželio 14 d. nuosprendį, kuriuo UAB „Biržų alus“ generalinis direktorius pripažintas kaltu dėl apgaulingo buhalterinės apskaitos tvarkymo, neteisingo duomenų apie pajamas, pelną ir turtą pateikimo ir kartu su bendrovės alaus gamybą koordinavusia darbuotoja pripažinti kaltais dėl didelės vertės svetimo turto, t. y. lėšų, gautų už bendrovėje pagamintą ir parduotą, bet neužpajamuotą alų, pasisavinimą. Pirmosios instancijos teismas kaltu už apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymą pripažino ir nepajamuotą alų įsigijusios UAB „Bočiupis“ direktorių, kuriam paskyrė baudą.

Apygardos teismas UAB „Biržų alus“ direktoriui už padarytus nusikaltimus paskyrė 3 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams, buvusiai bendrovės darbuotojai – 2 metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant 2 metams. Taip pat apygardos teismas iš šių nuteistųjų konfiskavo pasisavintas lėšas, tenkino byloje pareikštą Valstybinės mokesčių inspekcijos civilinį ieškinį ir iš direktoriaus priteisė žalos, kilusios dėl nesumokėtų mokesčių, atlyginimą.

Lietuvos apeliacinis teismas paliko nepakeistą nuosprendžio dalį dėl UAB „Biržų alus“ direktoriaus ir buvusios bendrovės darbuotojos pripažinimo kaltais, padarius nusikalstamas veikas, tačiau sumažino pasisavintų lėšų dydį.

Teismas nustatė, kad dalis grynųjų pinigų, gautų už neapskaitytos produkcijos pardavimą, t. y. 29 600 Eur, vis dėlto buvo panaudoti bendrovės interesais, kadangi už minėtas lėšas buvo įsigyta gazuotų ir negazuotų gėrimų išpilstymo įranga. Todėl nuteistųjų pasisavinta bendrovės lėšų suma sumažinta iki 131 642 Eur.

Atsižvelgdamas į pasisavintų lėšų sumos sumažinimą, taip pat į tai, kad byloje tenkintas Valstybinės mokesčių inspekcijos civilinis ieškinys, priteisiant pelno ir akcizo mokesčius, patenkančius į pasisavinto turto apimtį, Lietuvos apeliacinis teismas sumažino ir iš nuteistųjų konfiskuotinas sumas (iš kiekvieno nuteistojo konfiskuotino turto dalis nuo 98 832 Eur sumažinta iki 49 416 Eur). UAB „Biržų alus“ direktorius pagal susitarimą sumokėjo UAB „Biržų alus“ 50 000 Eur žalai atlyginti ir, įskaičius šią sumą į iš jo konfiskuotinos sumos dydį, Lietuvos apeliacinis teismas laikė, jog nuteistasis grąžino visas pasisavintas bendrovės lėšas, todėl nebeliko pagrindo taikyti jam turto konfiskavimo.

Lietuvos apeliacinis teismas UAB „Bočiupis“ direktorių išteisino dėl apgaulingos buhalterinės apskaitos tvarkymo.

„Įvertinus tai, kad yra žinoma įvykusių ūkinių operacijų piniginė išraiška, tiksliai nustatytas neužregistruotų ūkinių operacijų skaičius, įvertinus bendrovės veiklos mastą, prekybos apimtį ir apyvartos dydį, darytina išvada, jog nustatyti trūkumai netrukdo įvertinti bendrovės turto, įsipareigojimų dydžio ir struktūros – šie veiksmai nesukėlė įstatyme apibrėžtų padarinių ir nesudaro pagrindo UAB „Bočiupis“ direktoriaus baudžiamajai atsakomybei kilti“, – konstatavo teisėjų kolegija.

Šis Lietuvos apeliacinio teismo nuosprendis baudžiamojoje byloje Nr. 1A-80-487/2022 įsiteisėja jo priėmimo dieną, tačiau kasacine tvarka per tris mėnesius gali būti skundžiamas Lietuvos Aukščiausiajam Teismui.

Cituodami arba kitaip platindami šią informaciją, nurodykite informacijos šaltinį.

Kontaktai žiniasklaidai:
Venta Valčackienė
Lietuvos apeliacinio teismo
pirmininko padėjėja ryšiams su visuomene
Tel. (8 70) 662 727, mob. 8 675 47 477
El. p. venta.valcackiene@apeliacinis.lt

www.apeliacinis.lt
Sekite mus
www.facebook.com/Lietuvos-apeliacinis-teismas

www.facebook.com/LietuvosTeismai

 

Informacija atnaujinta 2022-09-16 08:48:13