Skip to content
Viso rezultatų:
Rodyti visus rezultatus
Lt En
Lietuvos apeliacinis teismas
lt
En

Naujienos

Lietuvos apeliacinis teismas Jurijui Meliui skyrė suėmimą

Lietuvos apeliacinis teismas Jurijui Meliui skyrė suėmimą
2021-03-09

Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinėjo prokurorės pareiškimą dėl kardomosios priemonės – suėmimo – nuteistajam Jurijui Meliui ir paskyrė nuteistajam kardomąją priemonę – suėmimą dvidešimčiai dienų, šį terminą skaičiuojant nuo 2021 m. kovo 12 d.

Prokurorų teigimu, būtinybė svarstyti klausimą dėl nuteistajam J. Meliui skirtinos kardomosios priemonės iškilo todėl, kad 2021 m. kovo 12 d. baigiasi J. Meliui Vilniaus apygardos teismo 2019 m. kovo 27 d. nuosprendžiu paskirtos, bet, prokurorų manymu, per švelnios ir trejais metais griežtinti prašomos septynerių metų laisvės atėmimo bausmės terminas. Prokurorai būtinybę J. Meliui taikyti suėmimą grindžia tuo, kad jis yra užsienio šalies pilietis ir paleistas į laisvę gali pasislėpti nuo galimai jam skirtinos griežtesnės laisvės atėmimo bausmės.

Nuteistojo J. Melio gynėjai ir pats nuteistasis su tokiu prokurorų pareiškimu nesutiko ir prašė jį atmesti arba paskirti švelnesnę nei suėmimas kardomąją priemonę.

Lietuvos apeliacinio teismo teisėjų kolegija išnagrinėjusi prašymą pripažino, kad prokurorės pareiškimas taikyti nuteistajam J. Meliui suėmimą, siekiant užtikrinti galimo teismo nuosprendžio įvykdymą, yra teisėtas ir pagrįstas. Teisėjų kolegija nesutiko su gynybos argumentais, kad nuteistajam negali būti skirtas suėmimas, nes jis netrukus atliks jam paskirtą laisvės atėmimo bausmę, ir akcentavo, kad byloje dar nėra galutinio ir įsiteisėjusio sprendimo dėl nuteistojo kaltės ir bausmės. Teisėjų kolegija pažymėjo, kad nuteistojo J. Melio suėmimas pagal pirmosios instancijos teismo nuosprendį turėjo būti taikomas iki pirmosios instancijos teismo nuosprendžio įsiteisėjimo, t. y. iki Lietuvos apeliacinis teismas išnagrinės byloje pateiktus apeliacinius skundus, todėl vien nuteistojo prašymas pradėti atlikti jam paskirtą, bet dar negalutinę bausmę negali pakeisti ankstesnio teismo sprendimo ir apriboti teismo teisės paskirti suėmimą, kai yra suėmimo taikymo pagrindai ir sąlygos. Nuteistojo J. Melio suėmimas iki teismo sprendimo įsiteisėjimo nagrinėjamoje situacijoje pateisinamas siekiu užtikrinti galimo teismo nuosprendžio įvykdymą, todėl kardomoji priemonė (suėmimas) dvidešimčiai dienų nuo to laiko, kai nuteistasis J. Melis atliks pirmosios instancijos teismo nustatytą, bet byloje ginčijamą bausmės terminą, susiklosčiusioje procesinėje situacijoje yra teisėta ir proporcinga.

Aptariamoje nutartyje teisėjų kolegija taip pat nurodė, kad nagrinėjamoje itin didelės apimties ir sudėtingoje Sausio 13-osios įvykių byloje, atsižvelgiant į daugybę byloje ginčijamų klausimų, galutinis apeliacinės instancijos teismo sprendimas bus skelbiamas 2021 m. kovo 31 d. 10 val.

Informacija atnaujinta 2021-03-09 17:30:00